вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe płoty z drewna

Długowieczne ogrodzenia z drewna

Niewłaściwie zabezpieczone sztachety z drewna prędko się eksploatują i mogą nieodwołalnie zgubić swój dotychczasowy urok i właściwości. Decydując się na używanie drewna na ogrodzenie pożądane byłoby poznać rodzaje pielęgnacji oraz pielęgnacji takiego płotu. Tylko wówczas będziemy mogli cieszyć się jego pięknem przez wiele lat.

Wszelkie prace konserwujące płot z drewna należy rozpocząć od należytego oraz starannego przygotowania materiału na ogrodzenie, bowiem od tego uzależniony jest efekt końcowy naszych prac. Przed zastosowaniem artykułów do protekcji i dekoracji sztachet z drewna istotne jest sprawdzenie, czy drewno jest czyste, suche oraz czy nie nosi symptomów biokorozji. Nie prędzej niż po zakończeniu obróbki drewna na ogrodzenie możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, zwłaszcza w przypadku surowego drzewa ogrodzeniowego, powinniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu fachowego, jaki chroni drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież robakami. Kiedy zabezpieczymy już nasze ogrodzenie przed rozwojem biokorozji, powinno się nanieść kolejne amalgamaty, które asekurują je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeżeli potrzebujemy utrzymać naturalny kolor drewna naszego płotu, winniśmy zastosować achromatyczny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu ustalonego atramentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący ewentualnie lakierobejcę.

W pierwszym wypadku preparat konserwujący wsiąknie w drzewo, zabezpieczy płot od wewnątrz, lecz nie stworzy na jego powierzchni osłonowego filmu. Ochronione w ów sposób płot pozostanie matowe i naturalne w dotyku. Jeżeli zależy nam na lepszej oraz trwalszej ochronie płotu, winniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca wytworzy na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, który skuteczniej niż w wypadku impregnatu asekuruje ogrodzenie przed ujemnym działaniem warunków atmosferycznych.

Jak widać aby płoty z drzewa były trwałe trzeba przeznaczyć im sporo uwagi oraz troski.

Zupełnie inaczej jest w wypadku ogrodzeń z plastiku. Ów model płotów jest w całości odporny na czynniki atmosferyczne przez co nie wymaga pielęgnacji. Ogrodzenia wykonane z plastiku nie podlegają także biokorozji skutkiem tego dogadzają swoim posiadaczom przez wiele lat.

Комментариев нет:

Отправить комментарий